Elektroninė parduotuvė, atributika ir suvenyrai
E-PARDUOTUVĖĮsigyk atributikos ir suvenyrų!

Švyturio alaus daryklos istorija!

senoji bendrovės alaus darykla Klaipėdoje

Lietuvoje nuo seniausių laikų buvo paplitęs paprotys per šventes namuose virto alaus nunešti giminėms ir artimiausiems kaimynams. Todėl alus Lietuvoje visuomet buvo šiltų santykių ir draugystės simbolis.
Kai 1784 metais pirklys J.W. Reincke Klaipėdoje įsteigė pirmąją pramoninę alaus daryklą, jo laukė neabejotina komercinė sėkmė. Ši sėkmė seniausią Lietuvoje alaus daryklą “Švyturys” lydi jau 220 metų.
Pirmąjį medalį – apdovanojimą už verdamo alaus kokybę ir skonį – “Švyturio” aludariai gavo dar 1883 metais. Nuo tada ši darykla gavo gausybę įvairiausių apdovanojimų. Garbingiausiais laikomi “Švyturio Ekstra” alui 2001 m. Pasaulio alaus čempionate (JAV) suteiktas aukso medalis („Dortmunder“ kategorija), Pasaulio alaus taurės (JAV) sidabras 2000 metais („Dortmunder/European Export“ kategorija) ir 2002 metais “Švyturio Baltijos” alaus iškovota Pasaulio alaus taurės (JAV, Aspenas) bronza („Marzen/Octoberfest“ kategorija).
Ir mūsų dienomis “Švyturio” alus laikomas ne tik geriausiu Lietuvoje gaminamu alumi (96 % respondentų, „AC Nielsen“ tyrimai), bet ir Lietuvos gaminiu, vertu nacionalinio pasididžiavimo (83% respondentų, „AC Nielsen“ tyrimai).

„Švyturio” istorija

Seniausia veikianti darykla Lietuvoje.
1784-ieji Klaipėdoje buvo įsimintini metai. Tą žiemą audros buvo stiprios kaip niekada, o vasara – tokia karšta, kokios dar niekas nebuvo regėjęs. O svarbiausia – klaipėdiečiams pabodo vežti vokišką alų iš Tilžės ir jie nusprendė pasigaminti savo. Tokį, kokiu galėtų didžiuotis visas pamarys. Tokį, kokiu galėtų pavaišinti iš tolo atvykstančius pirklius ir prie gero alaus bokalo geresnį sandėrį sudaryti.
Šio verslo ėmėsi tikras pamario krašto patriotas Klaipėdos pirklys Rainkė (J.W.Reincke). Šis stambaus sudėjimo išvaizdus vyriškis buvo ne koks paprastas prekeivis. Jo sena giminė jau visą šimtmetį plukdė laivus po visą Baltijos jūrą. Jo giminės herbe puikavosi jūrinis erelis – narsios jūreivystės simbolis. Šis simbolis papuošė ir naujos alaus daryklos emblemą. Jis liko „Švyturio” herbe iki šių dienų.
Klaipėdietiškas Rainkės alus buvo toks populiarus, kad visame pajūryje vienas po kito pradėjo dygti bravorai. Bet jie negalėjo pasiūlyti tokio gero alaus kaip Rainkės. Puikiu skoniu ir kokybe su pirmuoju klaipėdietišku alumi varžytis galėjo nebent kitas iškilus pamario krašto aludaris Teodoras Proisas (Theodor Preuss). Kartą abu vyrai susėdo prie alaus bokalo ir nusprendė, kad nėra reikalo konkuruoti ir kad galima dirbti kartu. Dvi bendrovės susijungė ir naujoji alaus darykla tapo neprilygstamu krašto aludarių lyderiu.

„Švyturio” epochos pradžia

Po karo atstatytoje „Švyturio” alaus darykloje alus pradėtas virti 1946 metais. Iš pradžių jis buvo pilstomas tik į statines ir vežamas į Klaipėdos krašto barus. 1950 metais įmonėje buvo įrengta pilstymo į butelius linija, kuri, augant Klaipėdos alaus paklausai, buvo nuolatos keičiama galingesne.
1960 metais „Švyturio” specialistai sukūrė „Baltijos” alaus receptą. Šis alus tapo „Švyturio” gaminamo alaus grupės flagmanu. 1973 metais „Švyturys” vienas pirmųjų Lietuvoje pradėjo gaminti pasterizuotą alų. Per 1975 metus „Švyturys” išvirė jau 2,76 mln. dekalitrų alaus.

„Švyturio” kilimo dešimtmetis

Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, „Švyturys” buvo reorganizuotas į akcinę bendrovę. Beveik visos akcijos priklausė įmonės darbuotojams, kurie ryžosi įmonės pelną panaudoti jos pertvarkymui. Nuo 1995 metų „Švyturio” alus pradėtas pilstyti į 30 ir 50 litrų statinaites (kegus) ir netrukus tapo vienu populiariausių baruose ir restoranuose pilstomu alumi. 1996 metais buvo pastatyta tuo metu alaus pramonėje pati moderniausia filtravimo sistema.

„Carlsberg” atėjimas į Lietuvą

Puikūs įmonės finansiniai rodikliai, jos gaminamo alaus populiarumas Lietuvoje skatino užsienio investuotojų susidomėjimą. 1999 metų pavasarį įmonės kontrolinį akcijų paketą įsigijo Danijos bendrovė „Carlsberg A/S”, viena didžiausių alaus gamybos kompanijų pasaulyje. Atsižvelgdamas į Lietuvos įmonės pasiekimus, Danijos investuotojas nepakeitė „Švyturio” veiklos ir gaminamo alaus. „Carlsberg” pasidalino savo ilgamete patirtimi, atnaujino įmonę, padidino gamybos pajėgumus, pakėlė darbuotojų kvalifikaciją.
„Carlsberg” siejo daug vilčių su šia investicija – pirmąja koncerno investicija Rytų Europoje – ir šios viltys pasiteisino. “Carlsberg” prezidentas Nilsas Andersenas (Nils S. Andersen) yra sakęs: „Aš labai patenkintas “Švyturio” veiklos rezultatais, kurie gerokai pranoko mūsų lūkesčius ”.
“Švyturio” ir “Utenos alaus” daryklos susijungė į AB “Švyturys-Utenos alus” 2001 metų gruodį. 2003 metų vasarį AB “Švyturys-Utenos alus” buvo reorganizuota į UAB “Švyturys-Utenos alus”.
Šiuo metu koncernas “Carlsberg Breweries” įmonę “Švyturys-Utenos alus” valdo per holdingo kompaniją “Baltic Beverages Holding” (BBH).
BBH akcijas lygiomis dalimis (50 % ir 50%) valdo “Carlsberg Breweries” ir Didžiosios Britanijos alaus rinkos lyderis “Scottish & Newcastle”.

Tarptautinis pripažinimas

“Švyturys” pirmasis iš Lietuvos alaus daryklų pasiekė aukščiausią tarptautinį pripažinimą.
“Švyturio” tarptautiniai apdovanojimai:

  • 2000 birželis „Švyturio Ekstra“ Pasaulio alaus taurė (World Beer Cup, New York, USA) Sidabro apdovanojimas, „Dortmunder/European Export“ kategorija.
  • 2001 lapkritis „Švyturio Ekstra“ Pasaulio alaus čempionatas (World Beer Championship, USA) Aukso medalis, „Dortmunder“ kategorija.
  • 2002 birželis „Švyturio Baltijos“ Pasaulio alaus taurė (World Beer Cup, Aspen, Colorado, USA) Bronzos apdovanojimas, „German Style Marzen/Octoberfest“ kategorija.

Tarptautinis pripažinimas “Švyturio” aludariams padėjo smarkiai padidinti savo produkcijos eksportą. Šiuo metu “Švyturio“ alus eksportuojamas į didžiausias pasaulyje alaus rinkas – Jungtines Amerikos Valstijas, Kanadą, Didžiąją Britaniją, Airiją, Rusiją.

Bendra informacija

„Švyturys“ – seniausia veikianti alaus darykla Lietuvoje, įkurta dar 1784 metais. Per kelis šimtmečius šios Klaipėdos daryklos gaminamą alų pamėgo ne tik pajūrio, bet ir visos Lietuvos gyventojai.
„Švyturio“ aludarių meistriškumas pirmuoju aukso medaliu buvo įvertintas dar 1883 metų Klaipėdos tarptautinėje verslo mugėje, o antruoju – 1927 metų Lietuvos ūkio parodoje Klaipėdoje.
„Švyturys“ 1998 metais pirmasis Lietuvoje pasiryžo iš esmės pertvarkyti gamybą pagal pasaulinius kokybės standartus. Tai padėjo sukurti ir pradėti gaminti alų, atitinkantį pasaulinius kokybės reikalavimus ir tuo pačiu išsaugojusį tikro lietuviško alaus savybes.
Būtent tada ir buvo sukurta nauja „Švyturio“ alaus šeima, kurioje šiandien – jau aštuonios alaus rūšys. Kiekviena jų pajėgi įtikti net patiems išrankiausiems alaus mėgėjams.
Sunku patikėti, bet šiandien kiekviena nauja alaus rūšis gimsta ne šaltame rūsyje, ne karščiu tvoskiančiame virimo ceche, ne įvairių menzūrėlių pilnoje laboratorijoje, o baltame technologo kabinete ant balto popieriaus lapo. Kiekvienas naujo alaus skonio ir aromato niuansas, kiekviena unikali savybė pirmiausia atsiranda kaip paprastų skaičių stulpelis.
„Švyturio“ alus unikalus ir tuo, kad tai, ko gero, vienintelis alus Lietuvoje, sukurtas moters. „Švyturio“ alaus daryklos vyriausioji technologė Džuljeta Armonienė sako, kad, kurdama kiekvieną naują rūšį, rikiuodama popieriuje skaičius, ji liežuvio galiuku jau jaučia būsimojo gėrimo skonį.
Tiek šios vienos garsiausių Lietuvoje technologių darbą, tiek ir viso darnaus „Švyturio“ aludarių kolektyvo pastangas jau spėjo įvertinti ne tik gausūs Lietuvos alaus mėgėjai, bet ir tokių prestižinių konkursų kaip Pasaulio alaus taurė ir Pasaulio alaus čempionatas ekspertai. Per pastaruosius kelerius metus „Švyturio“ apdovanojimų kolekciją papuošė 2000 metais Pasaulio alaus taurėje laimėtas sidabro medalis, 2001 metais Pasaulio alaus čempionate iškovota pirmoji vieta, 2002 metų Pasaulio alaus taurėje laimėtas bronzos medalis.

Alaus rūšys

Švyturys Ekstra alus

Švyturio Ekstra“ – 5,2 % stiprumo “Dortmunder/European Export” klasės vaiskios aukso spalvos alus, taurę papuošiantis tiršta, akinančio baltumo puta. Jis pagamintas iš šviesaus salyklo, ryžių, karčiųjų ir aromatinių apynių, alaus mielių ir gėlo vandens. Jis yra turtingo apynių aromato ir sodraus, ilgai išliekančio skonio, kurį pagyvina vos juntamas apynių kartumas. Aukso ir sidabro medaliais 2000 ir 2001 metais jį yra įvertinę tokių prestižinių konkursų kaip Pasaulio alaus taurė ir Pasaulio alaus čempionatas ekspertai. Šis alus net du kartus – 1997 ir 1998 metais – Lietuvos pramonininkų konfederacijos organizuojamame konkurse buvo pripažintas metų gaminiu.
„Ekstra“ rūšis buvo sukurta kaip 1995 metais pasirodžiusios „Švyturio“ alaus šeimos flagmanas. Kuriant kiekvieną naują alaus rūšį tradiciškai dalyvauja visi daryklos darbuotojai. Kiekvieno bandomojo virimo alų ragauja visi darbuotojai. Kiekvienas jų pasako, kas jam patiko, o kas – nepatiko.
Pirmoji tik „Švyturio“ darbuotojams skirta „Ekstra“ partija sulaukė pačių prieštaringiausių vertinimų. Vieniems naujasis alus buvo pernelyg kartus, kitiems kartumo trūko, vieni norėjo tirštesnio, kiti lengvesnio gėrimo. Būta siūlymų atsisakyti aromatinių apynių, sodrinti ar silpninti aromatą, keisti mielių rūšį. Visi sutarė tik dėl vieno – naująjį „Ekstra“ alų reikia tobulinti.
Užgožti tokios gausybės pageidavimų ir reikalavimų „Švyturio“ technologai į viską nusispjovė ir antrą bandomąją partiją pagamino visiškai tokią pačią. Žinoma, visi nusprendė, kad „štai dabar naujasis alus yra daug geresnis“.
Dar palankiau naująjį „Ekstra“ alų įvertino vartotojai. Tik pasirodęs rinkoje jis tapo ir iki šiol liko populiariausiu Lietuvos restoranuose ir baruose pilstomu alumi. Jo išskirtinę kokybę ir puikų skonį pripažįsta visi tikro lietuviško alaus mėgėjai.
Šis tituluočiausias „Švyturio“ alus, atliktų tyrimų duomenimis, yra mėgstamiausias Lietuvoje*. Šiuo metu jis parduodamas ne tik pilstomas, bet ir 0,5 bei 0,33 litro buteliuose.

Švyturys Švyturio alus

Švyturio“ – 5,0 % stiprumo lengvas, vaiskios aukso spalvos ir švelnaus apynių aromato alus, kuriame subtiliai dera sodrus skonis ir kartokas apynių gaivumas. Šis ypač švelnus ir lengvai geriamas alus pagamintas iš salyklo, apynių, alaus mielių ir gėlo vandens.
„Švyturio“ alus džiugina daugelį Lietuvos alaus mėgėjų, nes jame puikiai suderintas lengvas „Gintarinio“ gaivumas ir turtingas „Ekstra“ skonis. Galbūt dėl raudono etiketės atspalvio alaus mėgėjai jau spėjo šį alų pakrikštyti „raudonu“. Beveik visos parduotuvių darbuotojos, paprašytos parduoti butelį „raudono“, niekada nesutrinka ir išsyk tiesia ranką į „Švyturio“ šaldytuvą.
Šis alus parduodamas tik 0,5 litro buteliuose.

Švyturys Gintarinis alus

Gintarinis“ – 4,7% stiprumo “Pilsner” klasės lengvas, šviesaus gintaro spalvos alus, pagamintas iš salyklo, apynių, alaus mielių ir gėlo vandens. Tai – lengviausias „Švyturio“ šeimos alus, kurį Lietuvos alaus mėgėjai pamėgo dėl gaivaus, kiek kartoko skonio ir ilgai išliekančio apynių aromato. 1999 metais jį įvertino ir Lietuvos pramonininkų konfederacija, konkurse „Metų gaminys“ skyrusi jam aukso medalį.
Šiandien atrodo keista, bet kai 1995 metais po „Švyturio“ alaus daryklos rekonstrukcijos Klaipėdoje pirmą kartą pasirodė „Gintarinis“, žemaičiai nusprendė, kad aludariai iš jų juokiasi. „Apgavo! Atskiedė!“ – šaukė prie „Žigulinio“ pripratę tamsaus alaus mėgėjai.
Silpnojo „Gintarinio“ kelias į lietuvių širdis nebuvo lengvas – iš pradžių šis alus buvo specialiai gaminamas tamsesnis ir klampesnis, vėliau šviesintas ir tobulintas, kol jis galiausiai atitiko ir „Švyturio“ technologų, ir vartotojų poreikius.
„Gintarinio“ galima įsigyti 0,5 litro buteliais.
Kadangi šviesaus alaus poreikis nuolat didėja, „Švyturio“ aludariai svajoja sukurti naują, dar šviesesnį ir lengvesnį alų, kuris puikiai tiktų numalšinti troškulį ir atsigaivinti karštą vasaros dieną.

Švyturys Originalusis alus

Originalusis“ – 5,0% stiprumo lengvas, vidutinio tamsumo, raudono gintaro spalvos alus, pagamintas pagal originalų pamario aludarių receptą iš salyklo, karamelinio salyklo, apynių, alaus mielių ir gėlo vandens.
Dėl saldoko karamelės skonio ir sodraus aromato, puikiai suderinto su apynių dovanotu išsiskiriančiu kartumu, „Originalusis“ tapo populiariausias Žemaitijoje. Jo šiuo metu galima įsigyti 0,5 litro buteliais tik Klaipėdos regione.
Dažniausias klausimas, kurio „Švyturio“ aludariai sulaukia iš „Originaliojo“ mėgėjų – kas yra tas karamelinis salyklas ir ar jis susijęs su karameliniais saldainiais.
Nustebsite, bet karamelinis salyklas gaminamas taip pat kaip ir paprastas – rinktiniai miežiai daiginami specialiomis sąlygomis, kad išskirtų kuo daugiau reikiamų medžiagų. Karameliniam salyklui miežiai džiovinami aukštoje temperatūroje, siekiančioje net 200 0C. Džiovinimo metu grūdeliai įgauna sodrią raudono gintaro spalvą, o juose esantis cukrus virsta karamele. Iš čia kilęs ir šio salyklo pavadinimas.
Karamelinis salyklas alui suteikia išskirtinį salstelėjusį skonį ir originalų aromatą. Gerai išlaikytam alui, kurio gamybai naudojamas karamelinis salyklas, būdingas sodrus duonos aromatas ir netgi vyno prieskonis.

Švyturys Stipriausias alus

Stipriausias“ – 8,0% stiprumo šviesus, sodraus aukso spalvos alus, pagamintas iš salyklo, apynių, alaus mielių ir gėlo vandens. Ypatingas fermentacijos metodas suteikia jam išskirtinį saldoką, maloniu apynių kartumu praturtintą skonį.
Atsiradus poreikiui rinkoje šis stipriausias „Švyturio“ šeimos alus, kurio galima įsigyti 0,5 litro buteliais, pakeitė anksčiau gamintą „Stiprųjį“. „Stipriausias“ skirtas tiems alaus mėgėjams, kurie mėgsta itin sodrų ir stiprų skonį.

Švyturys Baltijos alus

Baltijos“ – 6,0% stiprumo tamsaus gintaro spalvos alus, pasižymintis ypač tvirta puta. Šis sodraus, saldoko, burnoje ilgai išliekančio karamelės skonio alus pagamintas iš salyklo, karamelinio salyklo, apynių, alaus mielių ir gėlo vandens.
Tai seniausias „Švyturio“ šeimos alus, gaminamas nuo 1964 metų. 2002 metų birželio mėnesį Pasaulio alaus taurėje jis buvo apdovanotas bronzos medaliu.
Kai kurie etnografai įsitikinę, kad „Baltijos“ alus savo spalva ir skoniu, ko gero, yra artimiausias tam alui, kurį daugiau kaip prieš 200 metų klaipėdiečiams pasiūlė „Švyturio“ įkūrėjas J.W.Reincke.
Tad „Baltijos“ alus skirtas ne tik tiems, kurie mėgsta tamsų alų, bet ir tiems, kurie nori pajusti šimtmečių skonį. Jis parduodamas pilstomas ir 0,5 litro buteliais.

Švyturys Baltas alus

Baltas“ – 5,2% stiprumo nefiltruotas, savito ir išskirtinio skonio alus, pagamintas naudojant kvietinį salyklą. Tai – pirmasis alus iš „Švyturio“ tradicinės kolekcijos, kuria stengiamasi alaus mėgėjus supažindinti su Lietuvoje pamirštomis alaus rūšimis. Viena išskirtinių „Balto“ alaus savybių yra drumstumas, tad prieš atidarant butelį vertėtų jį supurtyti, o pilstomą gerti tik iš specialios atšaldytos taurės. Kad atsiskleistų visi šio alaus skonio subtilumai, jį galima pagardinti šviežios citrinos griežinėliu. Jis skirtas tiems alaus mėgėjams, kurie žavisi ypatingomis alaus skonio ir aromato savybėmis.
„Baltas“ alus parduodamas pilstomas ir 0,5 litro buteliais.

Švyturys Jubiliejinis 1784 alus

Jubiliejinis 1784“ – 5,4% stiprumo unikalus alus, pagamintas pagal pasaulyje retai taikomą ypatingą technologiją krausening, kuri buvo sukurta Bavarijoje dar prieš 800 metų.
Šis alus maišomas iš jauno ir išlaikyto alaus. Jis dvigubai ilgiau brandinamas šaltuose „Švyturio“ rūsiuose. Būtent todėl jis pasižymi subtiliu ir harmoningu skoniu. Būtent todėl jo puta tvirta iki paskutinio gurkšnio.
„Jubiliejinis 1784“ – tai aukščiausios kategorijos ir kokybės alus, antroji alaus rūšis iš Švyturio tradicinės kolekcijos. Šį alų „Švyturys“ savo 220 metų jubiliejaus proga padovanojo gausiems Lietuvos alaus mėgėjams. Jo galima įsigyti 0,5 litro buteliais.
Pirmoji „Jubiliejinio 1784“ partija buvo kolekcinė retenybė – lygiai 220 000 pirmųjų butelių pažymėti individualiais kolekciniais numeriais. „Jubiliejinio 1784“ butelis su numeriu „220 000“ liko „Švyturio“ alaus darykloje. Šis įsimintino „Švyturio“ jubiliejaus simbolis visada primins garbingo jubiliejaus šventimo akimirkas.
„Patyrę aludariai sako, kad geram alui išvirti svarbiausia yra salyklas, šaltis, mielės ir aludario sąžinė. Virdami „Jubiliejinį 1784“ mes sudėjome visą per 220 metų „Švyturio“ aludarių sukauptą patirtį“, — prisipažino vyriausioji „Švyturio“ technologė Džuljeta Armonienė.

Švyturys EKSTRA Nealkoholinis alus

Švyturio Nealkoholinis“ alumi drąsiai galės atsigaivinti ir vairuotojai. Net išgėrus 1-2 litrus šio alaus, alkoholio koncentracija kraujyje bandymų metu nepastebėta.
„Švyturio Nealkoholinis“ alus gaminamas pagal tą pačią technologiją, kaip ir įprastos alaus rūšys. Gamybos metu naudojama kitoms „Švyturio“ rūšims būdingi procesai bei aukštos kokybės žaliavos. Tik naujojo alaus gamybos pabaigoje gėrime esantis alkoholis pašalinamas dializės metodu. Specialia technologija pašalintas alkoholis neviršija 0,5 procento tūrio.
„Švyturio“ naujasis alus yra lengvo, švelnaus skonio ir aromato, labai gaivus, su sodria puta.
„Švyturio Nealkoholinis“ alus parduodamas išpilstytas 0,33 litro stikliniuose buteliukuose

“Švyturio Ekstrai” – JAV alaus kritikų pagyrimas

Populiariausias lietuviškas alus “Švyturio Ekstra” sulaukė profesionalų iš JAV įvertinimo. JAV leidžiamo specializuoto žurnalo “All About Beer” (“Viskas apie alų”) naujausiame numeryje žymūs pasaulio alaus žinovai “Švyturio Ekstra” vadina išskirtiniu alumi.
Tradicinėje žurnalo “All About Beer” rubrikoje Europos alaus apžvalga, kuriai vadovauja žymiausias pasaulio alaus ekspertas Maiklas Džeksonas (Michael Jackson), iš kitų europietiškų alus rūšių išskiriamas ir pirmoje vietoje minimas “Švyturio” alus “Ekstra”. Lietuvišką alų, kaip ir kitas iš įvairių pasaulio šalių suplaukusias geriausias alaus rūšis, apžvelgia trys profesionalūs alaus kritikai.

Pagyrimai “Švyturiui”

Vienas iš didžiausių autoritetų Amerikos alaus rinkoje, JAV Aludarių asociacijos (The Association of Brewers) prezidentas Čarlis Papeizinas (Charlie Papazian) apie “Švyturio Ekstra” atsiliepia taip: “Šis alus yra geras ir tuo viskas pasakyta. Tai lengvas “lager” tipo alus su subalansuoto skonio “kepure”. Pilnas salyklo skonis jame dera su maloniu alui skirtų apynių aromatu. Puikiai malšina troškulį ir yra gana tirštas. Tinka ir atsigerti, dera prie bet kokių pietų ir vakarienės. Dabar į Ameriką įvežama tiek daug nepaprasto alaus! “Švyturys” nėra kažin koks egzotiškas, bet jis neprivalo tokiu būti – tai tiesiog geras alus!”
Patyręs aludaris ir kompanijos “Merchant du Vin and the Pike Brewing Co.” įkūrėjas Čarlzas Finkelis (Charles Finkel) pateikia netgi istorinę įžangą: “Paskutinė pagonių šalis Europoje Lietuva garbino duoną ir alų iki krikščionybė atėjo į šalį XVI a. (ne visai tikslios istorijos žinios, kaip ir galima tikėtis iš amerikiečio). Nors šalis garsėja juoda duona, alus šioje šalyje būna šviesus. “Švyturio Ekstra” – tai alus, kuris pardavė savo sielą pasauliniam auksui”. Šis garsus aludaris pabrėžia, jo žodžiais, įtikinamą pakuotę ir šviesią auksinę “Ekstra” spalvą.
“Švyturio Ekstra” išskirtinumas
Ypač gerai “Švyturio Ekstra” vertina dar vienas garsus ekspertas, “CAMRA Beer Guide” redaktorius bei daugybės knygų apie alaus tradicijas autorius Rodžeris Procas (Roger Protz): “Šis alus (“Ekstra”) laimėjo keletą apdovanojimų Amerikoje ir jis tikrai to nusipelnė”.
R. Procas pabrėžia, kad “Ekstra” puta tiršta ir stora, jis skleidžia gundantį tiršto, sultingo salyklo aromatą. “Ilga ir turtinga skonio užbaiga – tai tirštas salyklas su švelniu, tačiau subalansuotu kartumu. Išskirtinio skonio alus”, – taip lietuvišką “Švyturio” aludarių pasididžiavimą vertina vienas garsiausių pasaulio ekspertų.

Lietuviams – mėgstamiausias!

Klaipėdos aludarių verdama “Ekstra” – daugiausiai tarptautinių apdovanojimų gavusi lietuviška alaus rūšis. 2001 m. “Švyturio Ekstra” alus JAV vykusiame Pasaulio alaus čempionate įvertintas aukso medaliu, 2000 m. iškovojo Pasaulio alaus taurės (JAV) sidabrą, o pernai Stokholmo (Švedija) alaus festivalyje – ketvirtose pagal svarbą pasaulio alaus varžybose – vėl buvo apdovanotas auksu.
Populiariausią Lietuvoje alų labai gerai vertina ir tautiečiai. Tyrimų bendrovės “AC Nielsen” apklausos duomenimis, “Švyturio” alus laikomas geriausiu Lietuvoje gaminamu alumi (96 % apklaustųjų,), bei Lietuvos gaminiu, vertu nacionalinio pasididžiavimo (83% vartotojų). Tai aukščiausi rodikliai tarp Lietuvos alaus gamintojų.

“Švyturio” alus – revoliuciniame butelyje

Žymiausi Lietuvos aludariai pristato revoliucinę naujovę. Sėkmingiausia praėjusių metų Lietuvos įmonė, Lietuvos alus rinkos lyderė “Švyturys – Utenos alus” pradeda naudoti naujos kartos butelius, kurie, lyginant su įprastu plastmasės buteliu, dešimt kartų geriau apsaugo alaus kokybę ir šviežumą. Pirmasis į šią naują tarą supilstytas “Švyturio Originalusis” – išskirtinis Pamario krašto alus, pardavinėjamas tik Klaipėdos regione.
“Nuo seno garsėjame kaip geriausi aludariai, pelnę pripažinimą ne tik Lietuvoje bet ir tolimiausiuose užsieniuose, todėl sprendimą pasiūlyti “Švyturio” alų naujoje pakuotėje priėmėme tik tada, kai atsirado absoliučiai nauja, itin kokybiška tara, kuri alų apsaugo nuo aplinkos poveikio daug geriau, nei šiandien rinkoje esantys plastiko buteliai”, – sako Džiuljeta Armonienė, “Švyturio” vyriausioji aludarė.
“Švyturio Originalusis” naujoje pakuotėje vartotojus pasieks netradicinės talpos: specialistams atlikus alaus vartotojų tyrimą paaiškėjo, kad dauguma alaus mėgėjų mielai rinktųsi 1 litro talpos butelius. Būtent į tokius optimalios talpos butelius pradėtas pilstyti “Švyturio Originalusis” naujame butelyje kainuos 3,19 lito.

Neleidžia alui išsivadėti

Naujosios kartos tarai apibūdinti technologai vartoja anglišką “stay fresh bottle” terminą. Butelio pranašumo prieš plastikinę tarą principas paremtas tuo, jog alus pilnai apsaugomas nuo išorinio poveikio ir nepraranda savo savybių daug ilgiau, nei įprastiniame plastiko butelyje.Šio butelio sienelės yra storesnės ir jose esanti apsauginė medžiaga bei specialus įdėklas po butelio kamšteliu išsprendžia keturias pagrindines dabar plačiai naudojamo plastmasinio butelio (PET) problemas – stabdo deguonies patekimą iš išorės į butelį, neutralizuoja butelyje pripylimo metu atsiradusį orą, neleidžia iš butelio ištrūkti anglies dioksidui (“išsivadėti” alui), bei apsaugo alų nuo ultravioletinių spindulių poveikio.
“Alus yra ypatingai jautrus deguoniui. Patekus deguoniui į alų, alus labai greitai praranda šviežumą ir skonį, o pro ploną sienelę lėtai išeinantis anglies dioksidas “išvadėja” alų. Naujoji mūsų naudojama tara maždaug 10 kartų sumažina – praktiškai iki minimumo – išorinio deguonies patekimą į butelį. Naujo tipo kamštelis su specialiu įdėklu ne tik sugeria pylimo metu butelyje atsiradusį deguonį, bet iš esmės sustabdo alaus išsivadėjimą per kamščio zoną”, – aiškino D. Armonienė.

Pritarė “Alaus meistrai”

Naujosios technologijos pranašumą ir senojo gerojo “Švyturio Originaliojo” kokybę patvirtins ant kiekvieno naujojo butelio esantis “Alaus meistrų” spaudas – “AM”. “Šis ženklas reiškia, kad pasirinkdami naują pakuotę, jūs visada galite būti tikri dėl alaus šviežumo. Mūsų alaus pavyzdžius reguliariai tiria geriausi pasaulio alaus meistrai iš Danijos, Kopenhagos. “Carlsberg” specialistai pasveikino “Švyturį” įdiegus naują alaus pilstymo liniją ir užtikrino, kad nauja pakuotė – puikus “Švyturio” aludarių pasirinkimas, siekiant užtikrinti alaus kokybę”, – sakė D.Armonienė.
Bendrovės”Švyturys – Utenos alus” užsakymu vasario pradžioje atlikti visuomenės nuomonės tyrimai, kurių metu vartotojai vertino naująjį butelį, jo patogumą bei technologines savybes. Net 76 procentai apklaustųjų patvirtino, jog jiems ši tara priimtina ir patogi.
Šią naujovę UAB “Švyturys–Utenos alus”, kartu su Latvijos “Aldario” ir Estijos “Saku“ daryklomis įgyvendina pirmosios Baltijos šalyse. UAB “Švyturys-Utenos alus” investicijos į naujosios kartos taros projektą siekia milijoną litų. Visose Baltijos šalyse šis projektas vertinamas daugiau kaip milijonu eurų.

Šių dienų informacija Švyturio puslapyje: https://www.svyturys.eu/apie-mus/musu-istorija/

Šis rašinys-referatas rastas tarp įvairių word failų, kurie randami nemokamai parsisiųsti internete. Informacija buvo pateikta tik tokia: Referatas „Švyturys”, parašytas Garliavos Juozo Lukšo gimnazijoje, metai apie 2010m., autorius – Garli.

www.mirstukaipnoriualaus.lt ir šio straipnsio autorius neprisiima atsakomybės už pateiktos informacijos tikslumą ar kokybę ir atsakomybės, jog ši informacija yra naujausia ar pilna. Visos pretenzijos autoriui dėl materialių ar nematerialių nuostolių, kuriuos sukėlė pateiktos informacijos naudojimas ar nenaudojimas, ar neteisingos arba nepilnos informacijos naudojimas, yra atmetamos, išskyrus jei nėra tyčinio autoriaus aplaidumo ar šiurkštaus neapdairumo įrodymų. Visas turinys gali būti keičiamas ir yra pateikiamas be įsipareigojimų. Autorius aiškiai pasilieka teisę be įspėjimo keisti, ištrinti, suspenduoti ar pašalinti svetainę, dalimis ar visą.

 
Prenumeruoti
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus
0
Would love your thoughts, please comment.x