Elektroninė parduotuvė, atributika ir suvenyrai
E-PARDUOTUVĖĮsigyk atributikos ir suvenyrų!

Nealkoholiniai gėrimai: alus, vynas, sidras! [VIDEO]

Pagal VMVT (Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba) nealkoholinis gėrimas yra negazuotas arba gazuotas gėrimas, gaminamas iš geriamojo, šaltinio ar natūralaus mineralinio vandens, pridedant ar nepridedant įvairių maisto medžiagų ir (ar) maisto priedų, kurio alkoholio koncentracija neviršija 0,5 tūrio proc.
Jiems priskiriami šie produktai: sultys, gaivieji gėrimai, gazuotas gėrimas, gira, energinis gėrimas, stalo vanduo, natūralus mineralinis vanduo, šaltinio vanduo.

Įdomu gal ir šiek tiek keista, jog gira, taip pat priskiriama prie nealkoholinių gėrimų, nors ji turi 0,7-2,2% etanolio.

Verta pažymėti, kad tai yra labai naujas išradimas. Nealkoholinis alus atsirado tik XX a. Taip yra dėl staigaus automobilių skaičiaus padidėjimo keliuose ir nelaimingų atsitikimų, susijusių su girtuokliais, padidėjimo. Ypač aktyviai ją pradėjo plėtoti tose šalyse, kuriose alus tapo viena iš tradicijų.

Europos aludarius vienijančios organizacijos „Brewers of Europe“ duomenimis, nealkoholiniam ir silpnam alui tenka apie 6 proc. visos Europos alaus rinkos. Panašios tendencijos matomos ir Lietuvoje, o pastaraisiais metais sparčiai augantį jo populiarumą lemia ne tik kintantys žmonių įpročiai bei sveikesnių produktų paklausa, bet ir tobulėjančios technologijos, leidžiančios aludariams pagaminti kokybišką, įvairių skonių nealkoholinį alų.

Nemažai naudingos bei įdomios informacijos apie nealkoholinius gėrimus. Pasakoja savo srities profesionalai LRT televizijos laidoje „Vartotojų kontrolė“
Pilnas straipsnis: LRT.lt

 
Prenumeruoti
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus
0
Would love your thoughts, please comment.x