Elektroninė parduotuvė, atributika ir suvenyrai
E-PARDUOTUVĖĮsigyk atributikos ir suvenyrų!

Octoberfest Lietuvoje?

Šiais metais, bene didžiausias alaus festivalis – Octoberfest, turėjęs vykti Miunchene, Vokietijoje ir vėl atšauktas dėl pandemijos. Tačiau gera žinia, jog kažkas panašaus vyks čia pat pas mus – Kaune!!!

Octoberfest Friday’21

Daug maisto ir dar daugiau alaus?!?

Pirmą kartą „Oktoberfest” šventė surengta 1810 m., spalio 12-ąją ir pagal tą mėnesį gavo būtent tokį pavadinimą.

Šią dieną tuokėsi princas Liudvikas. Būsimasis karalius surengė didelę šventę ne tik aukštuomenei, bet ir visai liaudžiai. Šalimais Miuncheno buvo pastatyti didžiausi stalai nukrauti valgiais o prie jų ir nemokamas alus. Ir viskas nemokamai.

Beveik kiekvienais metais (išskyrus karus, epidemijas) ši šventė vis didėdavo. Atsirasdavo mugės, žirgų lenktynės, spektakliai ir kitos pramogos.

Tai Spalis ar Rugsėjis?

Šiais laikais festivalis vyksta Rūgsėjo men., o ne Spalį. Kodėl? Šventė paansktinta buvo dėl oro salygų, juk rugsėjis oru malonesnis nei spalis, kaip ir alų gurkšnoti maloniau šiltesniu oru. Taip pat festivalis šiai dienai trunka net 16 dienų nebe savaitę.

Alus tiktai vietinis, nerasite jokio importinio. Festivalyje dominuoja šešios Miuncheno alaus daryklos, kurios verdą specialų alų, butent šiai šventei. Ir koks tai alus?
Märzen – tai pavadinimas šio didžiausio festivalio kaltininko. Lager tipo alaus rūšis, tradiciškai verdamas sezono pabaigoje – pavasarį. Ingredientai: miežiai, apyniai , mielės ir vanduo. Tradicija nurodo, kad šis stilius gaminamas iš Miuncheno salyklo, žinomo dėl sodresnio, saldesnio salyklo skonio, taip pat tauriųjų apynių ir Bavarijos lagerio mielių. Rezultatas yra tamsesnis alus, kuris iš pradžių yra salyklinio skonio, bet švarus, traškus ir šiek tiek kartus.

Lietuvoje arčiausias ir žinomiausias atitikmuo būtų – Švyturio Baltijos.

Alaus festivalis Kaune?

Šiais metais Volfas Engelman Studija organizuoja Octoberfest šventę, ne kur kitur, o savo studijoje jau Rugsėjo 24d. Tikėtina bus labai panašu į tikrąją šventę. Lauks litriniai bokalai, skambės bavariška muzika, merginos pasitiks svečius su tradicinėmis bavariškomis aprangomis. Renginys – NEMOKAMAS.

Daugiau informacijos Volfas Engelman studijos facebook renginyje – čia.

• Tradiciškas OCTOBERFEST Meniu !
• Svečiai ant krano !
•Litriniai bokalai,
• Vokiškos melodijos su grupe „Allegretto band“ @Allegretto.Band 
• Merginos tradiciniais vokiškais apdarais už baro tik rugsėjo 24 d. !KVIEČIAME IR JUS PUOŠTI BRAVORIETIŠKAIS APDARAIS, NES PASIPUOŠIŲ LAUKIA STAIGMENOS!

 
Prenumeruoti
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus
0
Would love your thoughts, please comment.x